Ekonomi

Borsa İstanbul güne kısmi yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,26’lık kısmi artışla 5.200,23 puandan başladı.

BIST 100 dünkü süreçlerde yüzde 1,23 gerilerken değer kaybını 4. güne taşıdı. Dünkü satış seyrinde 5.186 puana kadar gerileyen endeks, Haziran ayında elde ettiği kazanımların değerli bir bölümünü böylece geri vermiş oldu. Bugün TCMB merakla beklenen faiz oranı kararı açıklayacak Borsa İstanbul ise Merkez Bankası’nın önümüzdeki dönemlere ilişkin izlenecek para politikası duyurularının alınacağı toplantı öncesinde bu hafta daha fazla satıcıyla hareket etti.

BIST 100, hafif olumlu açılışın ardından ilk dönemlerde alıcılı hareket etti. İletişim, BaskıVe turizmşubeler güne %1 bandında yükselişle başladı. Sigortaşube güne yarım puanlık düşüşle başladı. bankalar, Bilişim Teknolojileri, metal ürünlerigüne düz başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında MAVİ, KOZAAVe TTKOMgüne alıcılı başlayan hisselerde zirvede yer aldı. ALFAS, SMRTGVe EURENgüne bir satıcı ile başladı.

Borsa İstanbul’da, BMSTL, BURVAVe BURÇaçılışta en çok düşen hisseler oldu. DGGYOVe GÜÇgüne tavan fiyattan başlayıp ardından SKTAŞ, KONKAVe SÖKME, %6’nın üzerinde fiyat artışı kaydetti.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

altinozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu