Haber

CHP’li Erbay: “Erzurum’da Gözlemciler Oy Kullanma Kulübesindeki Vatandaşları Yönlendirdi. Gerekli Dakika Alındı, Takip Edeceğiz”

CHP Muğla Milletvekili Burak ErbayErzurum’un Palandöken ilçesindeki Maksutefendi İlköğretim Okulu’nda okuma yazma bilmeyen bir vatandaşın gözlemciler tarafından oy kullanma yerine yönlendirilmesi için tutanak tutulduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız gerekli tutanağı aldı ve deftere geçirdik. Onunla ilgili süreci takip ediyoruz.”

Erzurum Maksutefendi İlköğretim Okulu’nda okuma yazma bilmeyen bir vatandaş oyunu oynarken, gözlemciler kulübeye girerek bölgede yönlendirme yaptı. oy CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay okula gitti. Gaytancıoğlu, okul önünde şu açıklamayı yaptı:

“Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Maksutefendi İlköğretim Okulu’ndaki manzaralar tüm Türkiye’ye yansıdı. Burada bir yönlendirme yapılmış ama gereken yapılmıştır. Burada da il başkanımız, Muğla milletvekilimiz, parti avukatımız her zaman buradadır.” Vatandaşa rahat olmasını söylüyoruz.”

Burak Erbay da, “Arkadaşlarımız gerekli tutanağı tuttu ve deftere geçti. Bununla ilgili itiraz sürecini takip ediyoruz, sonuna kadar da takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

haberdosemealti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu