Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ı “Ödeme Aracı”na Dönüştürmeye Başlıyor

Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra sancılı bir süreçten geçen milyarder iş adamı Elon Musk Cephede dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Financial Times’ta yer alan habere göre Elon Musk, Twitter’ı bir ödeme aracına dönüştürmek için çalışmalara başladı.

Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Elon Musk’ın yeni planı için çoktan harekete geçti . Bu içerikte; Yetkili kurumlara başvuruların yapıldığı ve bazı ABD eyaletlerinde ruhsat alma aşamasına geçildiği bildirildi. Ancak lisans izninin verilip verilmeyeceği şu an için bilinmiyor. açık değil.

Peki Twitter nasıl bir ödeme aracı olacak? Musk’ın ‘her şeyi uygulama’ planlarını hatırlayalım:

Elon Musk bir süreliğine” her şeyin uygulamasıadlı bir uygulamadan bahsediyor. bankacılık işlemlerineAkla gelebilecek her şeyin ortada olmasını sağlar.

Musk, her şeyi Ekim ayında uygulama planlarının bir parçası olarak eşler arası süreçler, tasarruf hesapları ve banka kartlarıFintech hizmetlerinden de bahsetti.

Bu bahiste WeChat’i örnek olarak gösteren Musk, bir süre önce ” x.com” alan adını geri aldı. Bu alan adı ilk olarak Elon Musk tarafından satın alınmıştı ancak PayPal’dan ayrıldığında PayPal’ın elinde kaldı. Ödeme yollarının Twitter’a entegrasyonu Elon Musk’ın süper uygulama planlarının başlangıcı olabilir…

Elon Musk finansal hizmetlere yabancı değil!

Twitter’a ödeme entegrasyonları kararının şaşırtıcı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik bunun iki temel nedeni var. Bunlardan ilki, paypal . Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bir ödeme tekniği olarak kurulan PayPal, bizzat Elon Musk tarafından uygulanan bir projeydi. Aslına bakarsanız, Elon Musk esasen deneyimli olduğunu biliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu