Ekonomi

Haziran ayında İstanbulluların evdeki gündemi ekonomik sorunlar oldu.

Haziran ayında İstanbulluların gündemi ekonomik sorunlar oldu.

İstanbul Planlama Ajansı tarafından aylık olarak gerçekleştirilen İstanbul Barometresi araştırmasının Haziran 2023 raporu yayınlandı. Rapora göre İstanbulluların haziran ayındaki gündemi ekonomik konular oldu.

İstanbulluların kentin en büyük üç sorunu sorusuna verdiği yanıtlar, sığınmacı ve mülteciler, trafik ve ekonomik sorunlar olarak kaydedildi.

Katılımcıların %57,2’si konutta en çok konuşulan konunun ekonomik konular olduğunu belirtti.

Mayıs ayında bir önceki aya göre katılımcıların %34,5’i konutta en çok ekonomik sorunların konuşulduğunu belirtirken, bu oran Haziran’da %57,2’ye yükseldi.

Kredi kartı kullanıcılarının %45,6’sı aylık kredi kartı borcunun tamamını, %33,9’u borcun asgari tutarını ödeyebileceğini belirtmiştir. %6,6’sı taban tutar ile tüm borcun ortasında ödeme yapabileceğini belirtirken, %4,7’si asgari tutarın altında ödeme yapabileceğini, %9,2’si ise kredi kartı borcunu hiç ödeyemediğini belirtmiştir.

Katılımcılara haziran ayındaki ruh halleri soruldu ve 10 üzerinden değerlendirmeleri istendi. İstanbulluların ortalama gerginlik düzeyi 7,2 olarak ölçülürken, endişe düzeyi 6,7 olarak ölçüldü. Haziran ayında İstanbulluların yaşam memnuniyeti 4,5, memnuniyet düzeyi ise 4,7 oldu.

Forex Haber Merkezi

haber-yildizeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu