Ekonomi

ULUTEK’ten KOBİ’lere ücretsiz mentorluk

BURSA (İGFA) –Hizmet ağını genişleten ULUTEK Teknopark, TÜBİTAK 1601 İnovasyon ve Girişimcilikte Kapasitenin Artırılması Vakfı Programı, KOBİ Mentor Arayüzü (BIGG+) Daveti kapsamında Bursa’da sanayicilere 1 yıl süreyle ücretsiz mentorluk hizmeti veriyor.

Destekler sayesinde firmalar; Dış pazarlara açılma, ciro ve karlılığın artırılması, inovasyon kapasitesinin geliştirilmesi ve yatırımcı bulma konularında avantajlar sağlanmaktadır.

ÜCRETSİZ 1 YIL MENTORLUK

ULUTEK Teknopark’ın TÜBİTAK tarafından ‘Arayüz kuruluşu’ olarak yetkilendirilmiş ECO Consulting ile mentorluk konusunda iş birliği yaptığını belirten ULUTEK Genel Müdürü Prof. proje ve proje başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır. Yeni dönemde proje kapsamında Bursa’dan 34 firma yönlendirildi ve 20 firma ile çalışmalar devam ediyor. 20 firmadan 10’u ULUTEK bünyesinde kurulu olup, 10 firma Bursa sanayisinden firmalardan oluşmaktadır. Projenin genel amacı, Türkiye’de yerleşik teknoloji şirketlerinin, büyük devlet kaynaklarından finanse edilen işlerini satarak ve ihraç ederek istihdam ve yüksek katma değer yaratmalarını sağlamaktır. Daha önce TÜBİTAK TEYDEB eklerinden yararlanmış, ölçeklenebilir, etki alanı geniş ve pazar potansiyeli yüksek, en az prototip düzeyinde çalışmaları olan ve en az 3 kişilik bir gruptan oluşan KOBİ’ler projeye dahil edilir. . Firmaların ihtiyaçlarına uygun, alanında profesyonel bir mentordan bir yıl süreyle ücretsiz hizmet verilerek Ar-Ge ve KOBİ olgunluk seviyesi artırılmaktadır. Bursa sanayisinin mevcut gücünü ekosistemimizdeki pahalı olanlarla güçlendirmek için hızımızı artıracağız” dedi.

haberceltik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu